Óvodapedagógusok: Cselkó Krisztina, Sámi-Kocsis Viktória
Dajka: Vargáné Torbó Melinda, Mecseki Fatima
A Nyuszi csoport az idei nevelési évben 22 fővel indult, melyhez év közben 2 kisgyermek csatlakozott. Létszámunk 24 fő. Csoportunkba kiscsoportos és középsős korú gyermekek járnak, 3-5 évesek. A kiscsoportos gyermekeknél rugalmasan, a gyermek igényeihez igazítjuk a beszoktatás időtartamát. Az óvoda szomszédságában található Kicsikék Bölcsödével szoros együttműködés valósul meg, a bölcsődés gyermekeink ebből az intézményből érkeztek. A csoporton belül differenciált fejlesztés, egyéni bánásmód alkalmazásával fejlődnek gyermekeink. 2 BTMN-s gyermek, 1 HH-s gyermek van a csoportunkban. Befogadó nevelésünk során, nagy hangsúlyt fektetünk az esélyegyenlőség és méltányos óvodai nevelés biztosítására. Az óvoda preventív szerepének megerősítésére. Az óvodához való kötődést szeretnénk erősíteni. Kiemelt fontosságúnak tartjuk: az egészséges életmód, a hagyományok ápolását, a környezettudatos életmódra nevelést, a tehetséggondozást, a felzárkóztatást, a lemorzsolódás csökkentését; a család-óvoda, bölcsőde-óvoda átmenet zavartalan biztosítását; a nyugodt, bizalommal teli, szeretetteljes óvodai légkör kialakítását; a befogadó pedagógiai környezet kialakítását. Célunk, hogy a közösségben minden gyermek megtalálja a helyét, és örömmel, szívesen járjanak óvodánkba. Az együttműködést és a kommunikációt elengedhetetlennek tartjuk mind a gyermekek, mind a szülők és felnőttek között. Az óvodánk szépítéséhez, kerti munkákhoz sok szülői segítő munkát kapunk, amely még jobban összekovácsolja csoportunkat.
Óvodapedagógusok: Balogh Bernadett, Kovács Zsuzsanna
Dajka: Balázsné Gazsó Krisztina, Mecseki Fatima
A Maci csoport a 2023/2024-es tanévben vegyes életkorú, heterogén csoport. A csoportba 12 fő nagycsoportos és 10 fő kiscsoportos gyermek jár. Ebből 13 fő kislány, 9 fő kisfiú. Célunk, hogy a kiscsoportosokkal a beszoktatástól kezdődően összetartó kis közösséggé kovácsolódjunk, törekedve arra, hogy a közösségben minden kisgyermek megtalálja a helyét és örömmel lépje át reggelente az óvoda kapuját. Fontos feladatunk még, a nagycsoportosok sikeres felkészítése az iskolai életre. Nevelési elveinkre a gyermekközpontúság jellemző, fontos számunkra a gyermekek egyénisége, fejlődési üteme, érdeklődésük. Színes, sokrétű tevékenységekkel, élményekkel teli programokkal, a hagyományok őrzésével, a környezettudatos magatartás fontosságának megéreztetésével igyekszünk gyermekeink óvodás éveit tartalmassá, maradandó emlékekkel gazdaggá tenni. Arra törekszünk, hogy mindenre nyitott, sokoldalú, érdeklődő, talpraesett gyermekeket neveljünk, akik megállják a helyüket az iskolában és az élet minden területén.
Óvodapedagógusok: Stadlingerné Ferk Erzsébet, Janó Emília
Dajka: Léhmann Rita, Fülöp Mária
Fontos számunkra, hogy a Süni csoportba járó minden kisgyermek, saját, egyéni fejlődési ütemének megfelelő elvárásokkal találkozzon, sikerélményekkel gazdagodva erősödjön, fejlődjön, készüljön az iskolára. Gyermekeinkből boldog, kiegyensúlyozott, talpraesett sikeres felnőtteket szeretnénk nevelni, akik megtalálják a helyüket a világban. Feladatunk az iskolára való felkészítésben, az eredményes, kudarc nélküli iskolakezdéshez szükséges képességek kialakítása. Ehhez elengedhetetlen a változatos tanulási helyzeteket teremtő játékos tevékenységek tervezése, szervezése. Az egyéni bánásmód és a differenciálás fontos szerepet kap az egyes tevékenységek levezetésénél. A csoport szokás-szabályrendszere magas szinten áll, mely megteremti a gyermekek érzelmi biztonságának kialakulását is. Az év folyamán sok verset és dalt tanulunk, Kiemelten fontos számunkra a zenei nevelés, a nap minden szakában jelen van az éneklés, muzsikálás, a hangszerekkel való ismerkedés. Beszélgető körök jó alkalmat adnak a beszéd fejlesztésére, a játék közbeni matematikai feladatok pedig elősegítik az értelmi fejlődést, a számlálás, logikus gondolkodás (matematikai alapkészségek)
fejlődését. Kedvelt tevékenységek a rajzolás, festés, mintázás, képalakítás, ének-tánc, valamint a mindennapos mozgás. Mozgásos aktivitásra nemcsak a tornateremben, de az udvaron, folyosón, teraszon és az óvoda környékén is lehetőségük van a gyerekeknek.
Óvodapedagógusok: Somogyi-Mókus Rita, Scheffer Gabriella
Pedagógiai asszisztens: Szappanosné Selmeczi Lilla
Dajka: Bánfai Andrea, Fülöp Mária
A Róka csoport homogén, azonos életkorú gyermekekből áll. Egy igazi kiscsoport vagyunk 2,5-3 évesekkel. Az alacsony életkor miatt a szeptemberi beszoktatást 2 turnusba osztottuk fel, hogy minden gyermeknek lehetősége legyen a nyugodt, családias csoportlégkört megtapasztalni. Jelenlegi létszámunk 23 fő. Nagyon jó összetételű csoportban dolgozhatunk. A gyermekek jó családi háttérrel rendelkeznek, szüleik nyitottak, együttműködők. Ennek köszönhetően gyermekeinket harmonikusan tudjuk együtt nevelni. Vidámság és derű jellemzi a mindennapjainkat. A gyerekek nagyon szeretnek énekelni, mesélni, mondókázni. Belső indíttatásból szívesen táncolnak, báboznak. Könnyen bevonhatók a közös tevékenységekbe, nagyon motiváltak. Már az első napon elkezdtük az önállóságra szoktatni gyermekeinket. Jelenleg már alig igényelnek segítséget öltözködésnél, mosdóhasználatnál, terítésnél. Több tevékenységünket – pakolás, kézmosás –dallal, mondókával színesítjük. Legfontosabb célunk, hogy a gyerekeket egy szeretetteljes, bizalmas, biztonságos környezetben neveljük.